Servi̇sler

HLR Tarama

GÜVENİLİR MOBİL numara doğrulaması

SMS müşterilerle iletişime geçmek için uygun fiyatlı bir sistemdir, ancak insanlar numaralarını değiştirmekte ve bir operatörden diğerine geçmekte, günümüzde artık birçok kişi kendi numarasını değiştirmeden operatör değiştirmektedir.
Bu akışın takip edilmesi bir işletme için çok zordur, fazladan SMS maliyetlerine ve yatırımda geri dönüşün (RoI) azalmasına yol açar.

Numara doğrulamasına neden ihtiyaç duyulur

SMS kanalından yapılan kampanyalar belirli bir yerle, müşteri kitlesiyle veya zamanla sınırlı olarak yapılabilir. Bu durumlarda mesajı alacak kişinin kapsama alanı dışında olması, telefonunu kapatmış olması gibi olasılıklar söz konusudur. Bu tip durumların önceden bilinmesi pazarlama kampanyasının maaliyetlerini büyük oranda düşürür.

SMSMerkezi HLR Tarama Uygulaması

HLR Tarama nedir? HLR (Home Location Register), bir GSM ağında kayıtlı olan bütün mobil numaraların veritabanıdır. HLR, abonelerin SIM kart kimliklerinin (IMSI) ve mobil telefon numaralarının (MSISDN) kaydını tutar.


HLR Lookup


SMSMerkezi HLR Tarama hizmeti belirli bir mobil numaranın bağlı bulunduğu ağa bağlanarak abonenin mevcut durumda roaming yapıp yapmadığına, telefonunun açık olup olmadığına ya da hattınn iptal edilmiş olma durumlarına bakar. Ayrıca, aboneler mobil numara taşıma uygulamasıyla birlikte kendi numaralarını saklı tutarak operatörlerini değiştirebilmektedirler.
HLR Tarama bir numaranın başlangıçta hangi ağa ait olduğunu ve şu anda hangi ağda bulunduğunu kesin bir şekilde gösterir.

Gönderdikleri SMS'leri doğru yönlendirmek isteyen işletmeler, bayiler ve diğer girişimler HLR hizmetimizi kullanarak mesajlaşma maliyetlerini düşürmektedir. HLR Tarama ayrıca müşteri veritabanınızı yanlışlardan arındırıp temizleyerek yenilemenize yardımcı olur. 

Temel özellikler ve avantajlar

  • Hizmeti alırken yaptığınız kârı arttırır ve ulaştığınız müşteri sayısını netleştirir
  • Maliyeti düşürür ve mesajları doğru yönlendirir
  • Mesajı doğru yönlendirerek numara taşımadan ve roaming' den kaynaklanan sorunları ortadan kaldırır
  • Ücretlendirme ve faturalandırmayı optimize eder
  • Çeşitli pazarların ihtiyaçlarına ve trendlere yönelik mesajlaşmaya olanak tanır
  • 365 gün 24 saat destek
  • Hizmet Kalitesi (QoS) Garantisi ve hizmet erişilebilirliği
  • Diğer SMSMerkezi servisleriyle birlikte kullanılabilir

IMSI - (International Mobile Subscriber Identity) – Uluslararası Mobil Abone Kimliği; SIM kartınızda bulunan numaradır, kimlik doğrulamaya yarar ve abonenin hangi operatöre bağlı olduğunu belirtir.

MSISDN - Genel aramalar için kullanılan telefon numarasıdır. SIM kartta değil, operatör tarafında tutulur.
 

Ücretsiz deneme hesabınızı hemen açmak ve HLR Tarama paketlerinin özellikleri hakkında bilgi almak için lütfen bize ulaşın.